Miskolc északi határában szűk két évtized alatt terült szét egy ipari-logisztikai övezet, és vele együtt fogytak el a környék legjobb termőtalajai. Dobos Endre, a Magyar Talajtani Társaság elnöke, a Miskolci Egyetem Természetföldrajz Intézeti Tanszékének vezetője műholdfelvételeken mutatta meg a Telexnek ezt a folyamatot a szadai Év talaja pikniken, ahol a társaság a városi talajok pusztulására hívta fel a figyelmet.
Tovább olvasom