Harmincmillió forintos támogatást fordított a Bosch modern eszközökre és tanszéke felújítására a Miskolci Egyetemen. Olyan eszközök és technológiák használatát oktatják, amelyeket a modern gyárakban használnak.
Szorosabbra fűzi oktatási együttműködését a Miskolci Egyetem és a Bosch, derül ki a vállalat szerkesztőségünk részére elküldött sajtóközleményéből. Az egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán húsz éve alapították a Robert Bosch Mechatronikai Intézeti Tanszéket, az elmúlt két évtizedben több mint 300 diák kapott az ipar élvonalában is jól hasznosítható, gyakorlatorientált képzést az egyetem oktatóinak és a Bosch munkatársainak közreműködésével.
A húszéves jubileumra felújították a tanszék termeit és környezetét, valamint modernizálták az eszközparkot, hogy továbbra is az ipar élvonalába tartozó berendezéseken tanulhassanak a jövő fejlesztő- és gyártási mérnökei. Ezen felül az aktuális viszonyokhoz igazították a tananyagot és bővítették az elsajátítható kompetenciákat, valamint a Bosch szakemberei bekapcsolódtak az oktatásba is.
“A Boschnál a jövő technológiáit fejlesztjük és gyártjuk, amelyhez elengedhetetlen a naprakész, versenyképes tudás. Stratégiánk szerves része, hogy a felsőoktatási szektorral összefogva, aktívan hozzájáruljunk a hazai innovációs ipar fejlődéséhez és az új mérnökgenerációk képzéséhez. A Miskolci Egyetem rendkívül jó partner abban, hogy közösen képezzük a jövő szakembereit és vezetőit. A tanszéken olyan eszközökkel és ismeretekkel találkozhatnak a hallgatók, mint a modern ipari gyárakban” – mondta Révay Péter, a Robert Bosch Power Tool Kft. gazdasági igazgatója.

A tavaly szeptemberben kezdődött tanévtől frissítették a tantervi hálót a mechatronikai mérnöki alapszakon, hogy az oktatásban megjelenítsék az iparban megjelent új technológiákat. Például nagyobb hangsúlyt kap a gyártósori gépek vezérlésének programozása, ehhez szimulációs szoftvereket, valamint gyakorló hardveres állomásokat is ad a Bosch.
Az egyik ilyen állomás egy valóságos gyártókörnyezetet szimulál, amely darabokat mozgat, szenzorokkal, kamerákkal érzékeli a folyamatokat, adatokat küld a felhőbe. Mindez lehetőséget biztosít a diákoknak, hogy ugyanolyan eszközökön gyakorolják egy gyártósor vezérlését, mint egy modern ipari üzemben. Mivel az automatizáltság szintje egyre csak nő az iparban, a gépek vezérlése ugrásszerűen fejlődik, és ezt az oktatásban is követni kell.
(kiemelt kép: Bosch)
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!