Így járatja le Hollósy András politikai ellenfeleit: “Elég, ha elhintjük, az se baj, ha nem igaz”

Megosztás

Eddig is sejtettük, hogy a kormánypártoknál a politikai kommunikáció és az aktuális ellenfelek lejáratása mindent felülír. A hatalom megtartása érdekében nem számít az erkölcs, az igazság és a keresztény értékek sem jelentenek kivételt. Azonban ritkán látunk erre ennyire egyértelmű bizonyítékot, mint amilyen a napokban szivárgott ki egy korábbi belső kommunikációról.

Egy egykori fideszes aktivista tett közzé egy privát beszélgetést, amit még évekkel ezelőtt folytatott Hollósy Andrással, aki most a kormánypártok Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2-es számú választókerületének képviselőjelöltje. 

A Facebookon megjelent képernyőfotón látható beszélgetés Hollósy András és a fidesz aktivistája között zajlott még  2020-ban, közvetlenül a koronavírus-járvány kitörése után. 

A jelenlegi miskolci alpolgármester akkor küldött el az aktivistának egy fotót, amelyen az látható, hogy egy szocialista önkormányzati képviselő tartós élelmiszert vitt egy választópolgárnak a lezárások idején. A képviselő posztja azóta is megtalálható a Facebook-oldalán. A bejegyzésében Bartha György az alábbiakat osztotta meg annak idején: “A család mindkét szülője elvesztette az állását a járvány miatt, nekik tudtam vinni tartós élelmiszerekből álló csomagot.”

A bejegyzés kapcsán Hollósynak nem az jutott eszébe, hogy a világjárvány miatt emberek nehéz helyzetbe kerültek, és az sem, hogy a kormány felé milyen javaslatokat tehetne, hogy segítsék azokat, akik most kiszolgáltatottá váltak. Helyette inkább az alábbi gondolatokkal küldte el Bartha György fotóját az aktivistának: “Bartha György tartós élelmiszer gyanánt tartós söröket visz…. és még büszke is rá a Facebookon”

Hollósy megjegyzésére az aktivista jelezte, hogy “ez ütős lehet”, de vissza is kérdezett, hogy “Biztos, hogy sör?”. 

Az hazugsággal kapcsolatos aggályokat Hollósy gyorsan eloszlatta: “Elég, ha elhintjük, ha nem igaz, az se baj.”

A beszélgetés képernyőképe, illetve egy nyílt levél Bajusz Gábor, fideszes frakcióvezetőnek

Ez az egy mondat és ez a rövid beszélgetés tökéletesen példázza, hogyan működik a fideszes lejáratás, karaktergyilkosság minden politikai ellenféllel szemben. Nem számít az igazság, nem számítanak a keresztény erkölcsök és nem számít semmi, csak a politikai haszon. 

Nem számítanak azok az emberek, választópolgárok sem, akiknek  problémáik, nehézségeik vannak, helyette inkább azokat támadják, akik a nehéz időkben valóban a közösségért, a nehéz helyzetbe került emberekért tesznek. 

Ennek fényében felvetődik a kérdés, a legutóbbi napok, hetek lejáratásaival kapcsolatban. Vajon azok a politikai támadások is így születtek? Hollósy András álmodott egyet és hirtelen tele kell plakátolni a várost azzal, hogy Magyar Péter pöcegödörnek nevezte Miskolcot? Persze erre semmi bizonyítékot nem mutattak be, de Hollósy Andrástól már tudjuk: “Elég, ha elhintjük, ha nem igaz, az se baj.”

És vajon mi a helyzet a Tisza-adóval, amiről azóta bíróság mondta ki, hogy a “program”, amire a fideszes politikusok és propagandisták hivatkoznak nem létezik, az is így született?  – “Elég, ha elhintjük, ha nem igaz, az se baj.”

Számtalan egyéb karaktergyilkos, hazug lejáratókampányát említhetnénk Hollósynak, Bajusznak és a kormánypártoknak, de mindegyikben egy közös van. A kormánypárti hatalom-mágusoknak egy dolog számít, a hatalom megtartása, az igazság, lényegtelen. Ezek a kampányok úgy születnek, hogy : “Elég, ha elhintjük, ha nem igaz, az se baj.”

Az esettel kapcsolatban többször is megkérdeztük Hollósy Andrást, Bajusz Gábort és Molnár Pétert arról, hogy valódi-e a becsatolt üzenetváltás, illetve mit gondolnak a nyílt levélről, de nem érkezett válasz levelünkre.

A tartalom elkészítését a Local Innovative Media in Europe Network (LIMENet) program támogatta.
Ez a cikk az Európai Unió pénzügyi támogatásával készült a LIMENet program keretében. A tartalomért kizárólag az Esélyegyenlőség és Fenntarthatóság Egyesület vállal felelősséget, és az nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió vagy a Local Innovation in Europe Network (LIMENet) álláspontját.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek