Hajnali tűzeset Miskolcon: elektromos hiba miatt égett egy családi ház

lego tűzoltó

Megosztás

Súlyos tűzeset történt pénteken hajnalban Miskolc külterületén, ahol egy családi ház gyulladt ki elektromos meghibásodás következtében.

A város határában található Őzugró dűlőn lévő ingatlanban a tűz két helyiséget teljesen elpusztított, valamint jelentős károkat okozott a tetőszerkezetben is.

A miskolci hivatásos tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a lángokat, amelyeket vízsugarakkal és kéziszerszámokkal oltottak el. A szakemberek egy háztartási gázpalackot is biztonságba helyeztek, megelőzve ezzel egy esetleges további katasztrófát. Szerencsére a lakóknak még a tűzoltók kiérkezése előtt sikerült sértetlenül elhagyniuk az épületet, így személyi sérülés nem történt. Az ideiglenesen lakhatatlanná vált házból kimenekült családnak rokonok nyújtottak átmeneti szállást.

Az eset kapcsán a tűzoltóság felhívja a figyelmet arra, hogy a lakástüzek többsége megelőzhető lenne nagyobb odafigyeléssel. A leggyakoribb kiváltó okok között szerepelnek az elektromos meghibásodások, a nyílt láng használata, a fűtési rendszerek hibái, a főzés során történt figyelmetlenség, valamint a dohányzás. A szakemberek nyomatékosan javasolják füstérzékelők telepítését az otthonokba, mivel ezek a készülékek időben jelezhetik a tüzet, lehetővé téve a gyors menekülést és a hatékony tűzoltást.

Forrás: Katasztrófavédelem

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek