Gyász: meghalt Eötvös Péter Kossuth-díjas zeneszerző, karmester

Megosztás

80 éves korában meghalt Eötvös Péter Szent István Renddel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas zeneszerző, karmester, zenepedagógus, a magyar és nemzetközi kortárs zene kiemelkedő alakja – írja az MTI.

A család tájékoztatása szerint Eötvös Péter türelemmel viselt, hosszan tartó betegség után hunyt el.

Eötvös Péterről Veres Pál polgármester is megemlékezett Facebook-oldalán.

“A napokban még levélben gratuláltam neki a Kossuth Nagydíjához, amit március 15-i nemzeti ünnepünkön vehetett át. Levélben köszönte meg a gratulációt, és megígérte, ha jobban lesz, eljön Miskolcra. Sajnos erre már nem kerül sor” – emlékezett Veres Pál.

“Eötvös Péter ezer szállal kötődött a mi szeretett városunkhoz, Miskolchoz, hiszen itt járt általános és zenei szakiskolába, és ezek az évek saját elmondása szerint is meghatározóak voltak pályája során. Nagy büszkeség valamennyi miskolci számára, hogy Az Aranysárkány című kamaraoperája magyarországi ősbemutatójának is városunk adhatott otthont 2019. nyarán” – zárta bejegyzését Miskolc polgármestere.

A család tájékoztatása szerint temetéséről később intézkednek.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Fotó: MÜPA

Kapcsolódó cikkek