Olaszország tizenegyespárbajjal lett Európa-bajnok

Anglia először, Olaszország negyedszer jutott be az Európa-bajnokság döntőjébe.

Anglia megszerezte az Eb-döntők történetének leggyorsabb gólját. A Londonra jellemző szitáló esőben kezdődött a mérkőzés, a második perc elején egy olasz szöglet után Shaw kapásból ellőtte a labdát, ami rövid kapufa segítségével a hálóba is került. Olaszország ezzel a tornán először került hátrányba, egészen a második félidőig.

Az olaszok második szöglete után is gól született, azonban most nekik kedvezett a kialakult szituáció. Verratti a megcsúsztatott labda után négy méterről fejelhetett, majd Pickford hatalmas bravúrral kapufára tolta, azonban így Bonucci elé került a labda, aki másfél méterről a kapuba kotorta azt. Így 1-1 lett az állás.

További gólt a hosszabbításban sem tudtak szerezni, így tizenegyes párbaj döntött a bajnoki címről. Itt az angolok többet hibáztak, így az Anglia-Olaszország kupadöntőnek 2-3 lett a végeredménye, az olaszok javára.