Online petíciót indít az ITC bontása ellen Dr. Simon Gábor

Mint arról már beszámoltunk, a Velünk a Város frakció képviselője ellenzi a volt miskolci szocialista pártház lebontását, helyette inkább fel kellene újítani az épületet és bérlakásolat kialakítani benne. Pénteki sajtótájékoztatóján az országgyűlési előválasztási képviselőjelölt azt is bejelentette, hogy online petíciót indít az ügyben – tudósított a Minap.hu. Az országgyűlési előválasztási képviselőjelölt emlékeztet: az indok a bontás mellett, hogy drágább lenne a felújítás, mint maga a bontás. „Ez egy oltári nagy baromság, vagy hazugság!” – fogalmazott. Szerinte az legyen az összehasonlítási alap, hogy mekkora összeget emészt fel egy ilyen kaliberű épület…

Tovább olvasom

Dr. Simon Gábor szerint rombolás helyett inkább bérlakásokat kellene kialakítani a volt pártházban

Mi is beszámoltunk róla a minap, hogy lebontják a volt miskolci szocialista pártházat. Alakszai Zoltán szerint ezzel a lépéssel “zöldebbé, élhetőbbé válik Miskolc egyik értékes belvárosi területe”, “Lenin pedig végleg elköltözik Miskolcról”. Dr. Simon Gábor, a Velünk a Város frakció önkormányzati képviselője és országgyűlési képviselőjelölt ellenben egy másik alternatívát javasol: szerinte ugyanis az épület lerombolása helyett inkább bérlakásokat kellene kialakítani benne. “Ugyan elkötelezettek vagyunk a városi zöldterületek növelése mellett, de azt gondoljuk, hogy kár lenne elpazarolni és lerombolni az ITC-székház épületét. Mi a rombolás helyett az építésben hiszünk! Azt szeretnénk,…

Tovább olvasom