Fordulat: rendőrök vitték el K. Endrét, a fideszes pedofilbotrány egyik főszereplőjét

Úgy fest, a végső soron a Fidesz óriási bukásához vezető pedofilbotránynak nemhogy nincs vége, de még csak most kezdődik egy új fejezet. Az eredeti ügyben kegyelmet kapott K. Endre, ám volt itt valami hamis tanúzásra való felbujtás vádja is bő két éve, ami kicsit elfelejtődött. De csak mostanáig.

Tovább olvasom

Halálos baleset a Tiszán – csaknem öt év után megszületett az ítélet

Jogerős ítélet született annak a tragikus tiszai hajóbalesetnek az ügyében, amelyben egy férfi életét vesztette 2021 őszén. A másodfokon eljáró Miskolci Törvényszék enyhítette az elsőfokú büntetést, de továbbra is bűnösnek mondta ki a vádlottat halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt.

Tovább olvasom

Még a női intimtermékek közé is kábítószert rejtettek Ózdon

Sikeresen felszámolt egy regionális kábítószer-terjesztő hálózatot az Ózdi Rendőrkapitányság. A hatóságok hat helyi díler ellen fejezték be a nyomozást, akik nemcsak a városban, hanem a környező kistelepüléseken is aktívan kereskedtek a tiltott szerekkel. Az elkövetők kreatív, ám sikertelen módszerekkel próbálták elrejteni az illegális árut a vizsgáló egyenruhások elől.

Tovább olvasom

Vizsgálóbizottság alakult a tiszaújvárosi üzembaleset miatt

Belső vizsgálóbizottságot hozott létre a MOL a tiszaújvárosi Olefin-1 üzemegységben történt robbanás okainak és pontos körülményeinek tisztázására – tájékoztatott a vállalat. A cég vezetése szorosan együttműködik a hatóságokkal, miközben az üzemben már megindultak a kármentesítési munkálatok.

Tovább olvasom

Két diósgyőri ultrát letöltendő börtönre ítéltek

Szigorú elsőfokú ítéletet hirdetett a Miskolci Járásbíróság annak a szurkolói atrocitásnak az ügyében, amely még a 2024 februári DVTK – Fehérvár FC labdarúgó-mérkőzést követően robbant ki a megyeszékhelyen. A randalírozó ultrák közül tizenegy ember ellen indult eljárás közösség tagja elleni erőszak miatt, a bíróság döntése értelmében pedig most két diósgyőri drukkernek ténylegesen börtönbe kell vonulnia, míg társaik felfüggesztett szabadságvesztéssel úszták meg az esetet.

Tovább olvasom

Börtönbüntetést kapott az ózdi férfi, aki megrohanta a mentőautót

Két év két hónap szabadságvesztésre és három év közügyektől eltiltásra ítélte az Ózdi Járásbíróság azt a férfit, aki erőszakkal akadályozta meg a mentősöket abban, hogy ellássanak egy artériás sérülést szenvedett beteget. A bíróság azt is kimondta, hogy az elítélt feltételes szabadságra nem bocsátható.

Tovább olvasom