Győzelemmel debütált a DVTK kispadján Kondás Elemér

Az idén az NB2-ben induló piros-fehérek tíz saját nevelésű játékossal a keretükben legyőzték az élvonalban szereplő Kisvárdát a szombati felkészülési mérkőzésen – írja a dvtk.eu.

A mérkőzés kulcspillanatai:

42. perc: Makrai Gábor bal oldali szögletét Odyntsev kiöklözte, a 16-os előterében Zsolnai Richárd megszerezte, és rádőlve ballal a kapu bal oldalába bombázott, 1-0

47. perc: Jelena Richárd csapott le egy rossz hazaadásra, és nem hibázott ziccerben, 1-1

56. perc: Asmir Suljić lecsapott egy keresztlabdára, betört a 16-oson belülre, ahol felvágták, 11-es a DVTK javára. Könyves Norbert a kapu jobb oldalába bombázott, Dombónak esélye sem volt, 2-1

65. perc: Asmir Suljić vezette balról előre és befelé a labdát,  Németh Máriónak passzolt a 16-os előterében, aki a védők fölött belöbbölte a továbbfutó társának. Asmir Suljić pedig egyből a hálóba emelte Dombó fölött, 3-1

85. perc: Vendég szabadrúgás 23 méterről, Ötvös Bence lövése a kapu jobb oldalában landolt, 3-2

Kondás Elemér: – Első felkészülési mérkőzésnek tökéletesen megfelelt a mai találkozó. Az első félidőben az ellenfelünk jobb volt, többet birtokolták a labdát, viszont nekünk is ugyanúgy megvoltak a helyzeteink. Sok új játékosunk van, akiknek még szokniuk kell egymást. A második játékrészben mi voltunk a jobbak, két elkerülhető gólt ajándékoztunk a Kisvárdának, ugyanakkor rúgtunk is szép gólokat. Összességében ma az volt a legfontosabb, hogy a játékosok mérkőzésterhelést kapjanak és szokják egymást egy jó ellenféllel szemben. Az csak külön öröm, hogy győzni tudtunk.