Az RTL Házon kívül című műsorának legutóbbi adására reagált közösségi oldalán Perintfalvi Rita. A teológus azt írta, hálás azért, hogy az ellene indított lejárató kampány az eddigieknél is nagyobb nyilvánosságot kapott, és reményét fejezte ki, hogy a felelősöket felelősségre vonják.
Az adásban Böhm Kornél szakértő ismertette az összefüggéseket, és szó esett arról is, hogy rajta kívül Jakab Péter politikus, valamint Hann Endre szociológus is összehangolt lejárató kampány célpontjává vált.
A riportban szó esik a Karmelitából küldött kész aktákról, a szisztematikus lejáratásokról és a politikai karaktergyilkosságok működéséről.
A műsor szerint a bírósági döntések és a választási adatok végül az érintetteket igazolták, ugyanakkor valódi jóvátétel vagy bocsánatkérés nem történt.
A nyilvános videóban a Perintfalvi Rita lejáratását célzó durva vádak mellett szerepet kap a Ripost egykori munkatársa is, aki az Átlátszónak meglepő őszinteséggel számolt be a felsőbb utsításokról, melyek a kiszemeltek karaktergyilkolását célozták.
A Hann Endre szociológus hiteltelenítésére irányuló törekvések, valamint Jakab Péter miskolci politikus magánéletének megtámadása szintén helyet kaptak a műsorban.
Fotó: NYITÓKÉPÜNK ILLUSZTRÁCIÓ (enotalone.com)
Ha fontosnak tartja a független helyi újságírást, most duplán segíthet. Az Aspektus+ programnak köszönhetően minden felajánlott forint mellé még egy érkezik. Itt támogathatja a Borsod24 adománygyűjtését.
