A Kazincbarcikától elszenvedett négynullás hazai vereség után átmenetileg felfüggeszti tevékenységét a Diósgyőri Stadionban a város alpolgármestere. Ez annyiban nem is probléma, hogy hónapokig úgy dolgozott a „DVTK hangjaként”, hogy azt jogilag nem tehette volna, mert összeférhetetlen volt az alpolgármesteri tisztségével. Erről és a többi fideszes képviselő törvénytelen munkavállalásáról itt írtunk részletesen.
Hollósy András hosszas visszaemlékezéssel kezdte bejegyzését, amelyben bejelentette, hogy átmenetileg nem folytatja a tevékenységet. Természetesen a nosztalgiából nem maradhatott ki a kormánynak kifejezett hála és köszönet sem, hiszen mind tudjuk, hogy Orbán Viktor nélkül a gyep sem nő olyan szépen a stadionokban.
A kudarcokról azonban nem a NER köreihez került klubvezetés, vagy a kormány tehet. Hollósy szerint egy dolog nem épült fel, „az a lélek, ami mozgatja a testet. És ezt csak azok érthetik, akik itt élnek. Miskolciak. Diósgyőriek”.
Az alpolgármester szerint: „Lehetetlen helyzet, hogy a szurkolók, akikért az egésznek működnie kellene, jelenleg bojkottálni kényszerülnek a meccseket, meccsről-meccsre kapnak egy döfést a hibás döntések sorozata miatt. Ennek a helyzetnek megálljt kell parancsolni.”
Különös véletlen lehet mindössze, hogy a kormánypártok képviselőjelöltje alig egy órával azután tette közzé a „drasztikus” lépéséről szóló bejegyzést, hogy tiszás ellenfele, Dr. Czipa András hosszas Facebook-bejegyzésben fejtette ki: leginkább a lélek hiányzik a klubból. Hollósy András egy órával később szintén erre a megfejtésre jutott.
„A pénz számolatlanul érkezik, a futballsikerek mégis elkerülik a klubot. Mert a pénz nem vesz lelket, nem vesz küzdeni akarást, és nem pótolja a szakértelmet” – írta a Tisza képviselőjelöltje bejegyzésében, amelyet itt olvashatnak.

„Azt szeretnénk, ha végre lenne igazi gazdája szeretett csapatunknak. Mert egy valamit nem látunk: a Diósgyőri Szívet. Azt kell visszahozni, de szélsebesen! Addig, amíg ez nem tér vissza a pályára, én sem adom a nevemet ehhez. 20 év után, határozatlan időre felfüggesztem a tevékenységemet a stadionban a Diósgyőr hangjaként. És a szurkolókkal együtt fogok visszatérni a Stadionba” – írta az alpolgármester, aki amúgy azt állítja magáról, hogy városvezetőként szabadságát tölti, hogy minél jobban tudjon koncentrálni országgyűlési képviselőjelöltségére.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
