Tetthely Kazincbarcika: buta bútor-búvóhely

szekrénybe bújva

Megosztás

Valóságos bűnügyi minisorozatot produkált egy 29 éves helyi férfi, akinek kreatív menekülési stratégiája végül egy szekrény belsejébe vezette. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei rendőrség Facebook-oldalán közzétett beszámoló szerint a férfi rövid időn belül olyan gazdag repertoárt vonultatott fel, amely akár egy kisebb krimi forgatókönyvéhez is elegendő lett volna.

A “művészeti pálya” egy 700 ezer forint értékű kerékpár eltulajdonításával kezdődött, majd egy helyi presszóban folytatódott, ahol a férfi üveget tört össze – nyilván a hangulat fokozása céljából. Ezt követően két autó ablakának betörésével színesítette repertoárját, végül pedig egy étkezdébe mászott be, ahol a történet legkreatívabb fordulata következett.

A menekülés során ugyanis a férfi egy szekrényben keresett menedéket – egy olyan rejtekhelyet választva, amely talán óvodás korában még működőképes stratégia lehetett a bújócska játékban, de felnőtt bűnözőként kissé anakronisztikus választásnak tűnik. A szekrény mint menekülési útvonal mindenesetre eredeti ötletnek számít a bűnügyi statisztikákban.

A rendőrök persze megtalálták a nem túl kreatív búvóhelyen, és kiderült, hogy ez nem a férfi első találkozása a hatóságokkal. Napokkal korábban már kihallgatták egy nyitva hagyott autóból ellopott táska ügyében, ami arra enged következtetni, hogy a bűnügyi karrierben való elmélyülés tudatos döntés volt.

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a férfit őrizetbe vette és letartóztatását is kezdeményezte. A lopott kerékpár szerencsésen előkerült és visszakerült jogos tulajdonosához, aki így legalább boldog véget érhet el a történetben.

A szekrényes menekülés egyébként új dimenziót nyithat a helyi bűnözés terén – bár kérdéses, hogy ez a módszer hosszú távon fenntartható-e a barcikai bútorok korlátozott kapacitása miatt.

Képünk illusztráció

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Kapcsolódó cikkek