Állatkertben nevelkedett fiatal uhukat engedtek szabadon

Megosztás

A Veszprémi Állatkertben kelt és nevelkedett, három fiókából álló uhu fészekaljat engedtek szabadon a napokban a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén.

A bnpi.hu-n található közleményből rögtön azzal kezdi beszámolóját, hogy bár sokan nem tudják, de az állatkertek számára nem csak az állatok és növények bemutatása, látványetetése a legfontosabb feladatuk, mindemellett természetvédelmi tevékenységet is folytatnak. Ez a veszélyeztetett állatfajok védelmi programjaiban való részvétel, melyben a hazai állatkertek is jeleskednek.

A Veszprémben kelt három fióka a Bükki Nemzeti Park Igazgatósággal történő egyeztetés után, majd a Fővárosi Állatkert repatriáló felkészítését követően, szeptember közepén szállt autóba a VeszprémZOO igazgatója, Török László és természetvédelmi referense, Koloszár Anita társaságában, olvasható a honlapon található beszámoló.

Az uhu (Bubo bubo) Magyarország legnagyobb baglya, változatos élőhelyeken, sziklás erdőkben, kőbányákban, újabban folyómenti ligeterdőkben él. Egész évben területhű, táplálékában a hörcsög, a vándorpatkány és a madarak a meghatározóak, de más bagolyfajokat is előszeretettel zsákmányol. Hazai állománya egy hosszú mélypont után az utóbbi években kissé erősödni kezdett, jelenleg 70-80 pár körüli. A közúti gázolás és az áramütés veszélyezteti leginkább. Magyarországon fokozottan védett állat, egyedenkénti természetvédelmi értéke 500.000 Ft.

Vissza a vadonba – uhuk a Tarnavidéki Tájvédelmi Körzetben

Bár az állatkerteket egyre többen látogatják, még ma sem ismert mindenki előtt az, hogy a bemutatáson, oktatáson kívül természetvédelmi tevékenység is folyik a…

(kiemelt kép: bnpi.hu)

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Kapcsolódó cikkek