Miskolcon és egész Borsod megyében is aggodalommal figyelik az emberek a Sajó vízmérgezésével kapcsolatos híreket, de jelenleg nincs okunk félni. A szennyezés hatására már érezhetőek az adatok romlása, ami a fémek jelenlétét illeti, de közel sincs akkora probléma, mint a folyó felső szakaszán. Az állami hatóság, Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) részéről azt lehetett tudni, hogy az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság II. fokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendelt el a Sajó magyarországi szakaszán. Rendszeresen vízmintákat vesznek a folyóból és figyelőszolgálatot tartanak fenn – írja a Minap.hu. Nem sokkal később amikor az Észak-Magyarországi Horgász … Bővebben: Sajó-szennyezés: megemelkedett a fémek jelenléte, de ez a borsodi lakosságnak nem okoz jelenleg gondot