Egymilliárddal emelné folyószámla-hitelkeretét Miskolc, állítólag lemondott a Miskolc Holding vezetője is

A miskolci közgyűlés 2026. június 23-i ülésén dönt arról, hogy egymilliárd forinttal, 6 milliárdról 7 milliárdra emeli az önkormányzat OTP Banknál vezetett folyószámla-hitelkeretét. Az előterjesztést Tóth-Szántai József polgármester jegyzi; a határozati javaslat szerint a megemelt keret legkorábban 2026. július 1-jétől december 31-ig, változatlan feltételek mellett állna a város rendelkezésére. A hírek szerint lemondott a Miskoc Holding vezetője is, a Fidesz korábbi frakcióvezetője. A folyószámla-hitelkeret rendelkezésre tartott keret: az OTP Bank 2022. október 1. óta vezeti a város bankszámláját, és évről évre, változatlan feltételekkel hosszabbítja meg a hozzá tartozó keretet, amely … Bővebben: Egymilliárddal emelné folyószámla-hitelkeretét Miskolc, állítólag lemondott a Miskolc Holding vezetője is