A DAM területéről döntött a miskolci közgyűlés

Hétfőn délután rendkívüli ülésen tárgyalta a miskolci közgyűlés a Diósgyőri Acélművek (DAM) egykori területének sorsát. A 26 fős testületből 22 képviselő jelent meg, így a grémium határozatképes volt, és Tóth-Szántai József polgármester köszöntője után egyhangúlag, 22 igennel fogadta el a napirendet. A polgármester expozéjában leszögezte: a DAM ügye nem szokványos ingatlanfejlesztési kérdés. Megfogalmazása szerint a város egyszerre kaphat esélyt arra, hogy begyógyítson egy évtizedek óta húzódó tájsebet, és azt a lelki terhet is oldja, amely a miskolciakat az ipari múltjukhoz köti. Hangsúlyozta, hogy a téma kiragadott félmondatokból nem érthető meg, … Bővebben: A DAM területéről döntött a miskolci közgyűlés