Eltűntként keresi a rendőrség Pesty László dokumentumfilmest, filmrendezőt és producert, a Pesty Fekete Doboz vezetőjét. Az I. kerületi rendőrség által kiadott körözés szerint a filmes február 9. óta tartózkodik ismeretlen helyen. Pesty László neve az utóbbi években elsősorban a kormánypárttal szemben megfogalmazott súlyos kritikái miatt került be a hírekbe, miközben korábban a rendszerváltást dokumentáló munkásságával vált országosan ismertté. A 80-as évek derekán alapította meg a Fekete Doboz szerkesztőségét, amely audiovizuális szamizdat termékként működött. 1988-ban jelent meg első művük, amelyben a Fidesz megalakítását és a párt első hónapjait dokumentálták, a filmet … Bővebben: Eltűnt Pesty László dokumentumfilmes – a rendőrség keresi a régen fideszes, mára kormánykritikussá vált alkotót