Új sávokkal bővülhet az északi tehermentesítő
Több mint harminc év után épülhetnek meg a miskolci északi tehermentesítő hiányzó sávjai – jelentette be Szopkó Tibor, Miskolc alpolgármestere. A városvezető akkor úgy fogalmazott, az Északi tehermentesítő Búza tér és Thököly utca közötti szakasza évek óta az egyik legnagyobb közlekedési problémaforrás a miskolci autósok számára. Szopkó Tibor véleménye szerint ahhoz, hogy be tudják zárni a belvárost elkerülő – mondjuk úgy – körgyűrűt, és kintebb tudják szorítani a belvárosból az autókat, több mint kétmilliárd forint fejlesztési forrást fordítanak a Top Plusz keretéből az Északi tehermentesítő kiszélesítésére egészen a Thököly utcáig. … Bővebben: Új sávokkal bővülhet az északi tehermentesítő